Има живот со ХИВ

Историјатот на СИДА-та во Бразил - изјава на д-р Драуцио Варела

 

Д-р Драуцио Варела е, буквално кажано, еден од очевидците на пристигнувањето и „само-всадувањето“ на СИДА-та во Бразил. Ова е сериозно видео и ве советувам да го погледнете ова видео во целост.

Добивајте ажурирања директно на вашиот уред бесплатно

Имаш нешто да кажеш? Кажи го!!! Овој блог, и светот, е многу подобар со пријателите!

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Дознајте како се обработуваат вашите повратни информации.

Овој веб-сајт користи cookies за да се подобри вашето искуство. Ќе се претпостави сте во ред со ова, но ќе може да тргнете ако сакате. прифати Прочитај повеќе

Приватност и Колачињата
ЖивотПатуваатМодаубавина