Има живот со ХИВ

Бакнежот во уста не пренесува ХИВ - Но, постојат исклучоци

Слика од Бесплатни слики од pixabay

Не е дека е ништовна. Малку е веројатно и, одиме подалеку, само пред нешто повеќе од шест месеци беше потврден случај на пренесување на ХИВ преку орален секс, по триесет и пет години епидемија !!! Помислете на нешто. Паровите стануваат интимни и, ако ја бакнам во устата, каква штета може да има во одземањето лажица супа од нејзината лажица? Според мене, никој! АКО ХИВ се пренесуваше преку бакнување, некако можеше да се пренесе и со употреба на прибор за јадење, чинии, заеднички крпи, како прегратки, итн.

Но, не е така.

beijo na boca não transmite HIV
Мора да го запомните ова… Бакнежот е сепак бакнеж

И јас ја обиколувам мрежата гледајќи што е напишано таму и искрено посакувам да имам моќ од Молња и Гром, да запалам некои хард дискови и да се плашам од „Уредници на блогови“. Види, разгледувам две хипотези.

Овие уредници објавија нешто во што веруваат со добра волја, слушајќи го во устата или дури и на страната на проклето момче.

Или информациите ги дава проклето момче кое би можело да биде проклето хомофобично ФДП, како онаа објавена на „сајт“ дека, во случај на анален однос, прозорецот може да биде до пет години, овие „информации“ не се точни, не верувајте на ова момче “

Можеби ова беше вистината што ја знаеше или претпоставуваше дека ја знае и, за штета на гревовите, го напуштија блогот, или ја загубија лозинката и повеќе не можеа да ги вратат податоците. Јас самиот бев хакиран во 2012 година и оваа страница беше целосно уништена, сепак, мислам дека ја прочитав овде на WordPress, или на друго место:

 

„Назад секогаш, наназад често“

„Направете резервна копија секогаш, често правејте резервна копија“

И, можев да ја вратам страницата. Па, не е важно.

Факт е дека на страницата на имунолошкиот прозорец, на самиот почеток, има слика и, ми се чини, никој не ја набудува. И ... Видете, не ми пречи да одговорам, или веќе би ја заклучил можноста за коментар, дури и затоа што има бесконечен број на слични прашања и одговори и би можеле да најдете, со одредена истражувачка работа на страницата, одговорот што го баравте. Јас нема да го сторам тоа и се сетив на нешто. ХИВ не се пренесува со бакнување се додека вашата уста е здрава. Гингивит може да ја влоши оваа состојба малку полоша, ако, на пример, има контакт со крв од устата на другата личност и, така, ќе мора да замислиме многу надреално сценарио кога две лица со гингивит и крварење во устата (со болка што ова обезбедува) да се одлучи да се бакнува!

Така, пријателе, погледни ја сликата подолу, која исто така е на почетокот на објавата Имунолошки прозорец.

И тоа е сè 🙂 🙂 🙂

 

Beijo na boca não transmite HIV – Mas Há Exceções, Blog Soropositivo.Org

Значи, не започнува.                                           Затоа земи

[TS-VCSC-Lightbox-Image content_image = ”142400 ″ content_image_size =” large ”]


Добивајте ажурирања директно на вашиот уред бесплатно

Имаш нешто да кажеш? Кажи го!!! Овој блог, и светот, е многу подобар со пријателите!

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Дознајте како се обработуваат вашите повратни информации.

Овој веб-сајт користи cookies за да се подобри вашето искуство. Ќе се претпостави сте во ред со ова, но ќе може да тргнете ако сакате. прифати Прочитај повеќе

Приватност и Колачињата