Има живот со ХИВ

Soropositivo.Org има потреба од помош, трошоците се секојдневни

Не е лесно да се направи ова, но ми треба помош!

Soropositivo.Org, на Серопозитивниот блог му треба вашата ваша помош

 

Здраво. Соропозитиво. Орг, блогот Дос Соропосопос е објавен и официјално се појави на Интернет, на 1 август 2000 година. 

Никогаш не замислував дека ќе трае 20, 21 година. Мислам дека никој не планира да направи такво нешто.

Не со блог!

Бев многу тажен со Понде пред некој ден, затоа што тој го рече следново?

„Секако, ако му дадете“ педесет прачки во раката на еден блогер, како што беше кажано претходно, тој кажува што сакате “

Погледнете: Трае помалку од една минута ...

Работам на овој блог скоро 21 година и никогаш не прифаќав пари за текст, на ист начин како што, како диџеј, никогаш не играв музика за пари.

Ако го добиете тука „Пангаре“, запознајте се историјата на блогот Соропозитиво

ЈАС не го правам ЈАБÁ, тежок поим, создаден во времето кога немаше Интернет, за оние кои наплаќаа за пуштање музика, за прегледување книги, за интервјуирање луѓе. Во тоа време, пангаре, кога немаше интернет, немаше ниту блогери ...

 

Сакам официјално извинување. Не станува збор за морална штета и пари. Како што рече Мачадо де Асис: „Ако крвта измиеше нешто, ова ќе беше моментот“. Но, не е!

Ова е уште една причина зошто на крајот ми треба помош, затоа што, од месец во месец, честопати од ден на ден, имам трошоци и пангари, да кажам гомна.

Факт е дека видов толку многу блогови и веб-страници на луѓе кои живеат со ХИВ или компании кои се обидуваат да работат во областа на ХИВ / СИДА, да останат една година, во некои случаи помалку, две, три, па дури и шест години, а потоа да завршат нивните активности за кои јас сметав дека се премногу важни за да продолжам со моите.

На крајот на краиштата, ова е „оној што ќе преживее“! И, на крај се чувствував одговорен за оваа работа, што е „ве информира“.

Не дека ме гледа како незаменлив.

Би било смешно да веруваме во нешто слично, бидејќи ..., покрај тоа, нема такво незаменливо ...

 Гробиштата се полни со незаменливи.

Soropositivo.Org Precisa de Ajuda, As Despesas São Cotidianas, Blog Soropositivo.Org

Но, јас имам своја лична посветеност на квалитетот. И не беше помалку од тоа што ја освоив, во 2013 година, наградата за најдобар личен блог, категорија Здравје, од натпреварот Топ Блог Бразил. Наградата ја додели академското жири и, верувам, беше најголемата од сите награди што ги добив! Единствениот блог на Интернет што го доби ова беше мој и, со цел да ја исполнам целата правда, и да ги испочитувам оние кои напорно работат, и го постигнаа истото, Solidariedaids, чие име заврши на лепенките на такси и многу повеќе, од Пауло iaакомини , исто така, ја доби оваа награда, што, всушност, исто така ја крева границата за мојата работа!

Од друга страна, прочитајте го ова интервју и видете, и од двајцата испитаници, кој сè уште е тука, на Интернет и кој НАВИСТИНА ви е ОБВРСЕНО.

Soropositivo.Org Precisa de Ajuda, As Despesas São Cotidianas, Blog Soropositivo.Org

Soropositivo.Org Precisa de Ajuda, As Despesas São Cotidianas, Blog Soropositivo.Org
Ова е само за да кажам точка. Од блоговите за СИДА во моментот, мојот е единствениот што го доби овој трофеј. Другиот, и јас се обидов да го достигнам, но не го најдов, е „Солидариедаид“, од Пауло iaакомини. Па ... Тоа е момчето, нели, Бето?!

 

Како него, Пауло, и мојата посветеност е да се квалитетот. 

И погледнете: овој „Пауло“ ми го довери создавањето на блогот на Националната мрежа на луѓе кои живеат со ХИВ / СИДА.

Голема одговорност

Голема чест, важен момент и огромна можност. Бидејќи, со него, можев да научам работи што,. Во моето срце, тоа дури и не се разбуди!

Во потрага по најдобриот одговор против ХИВ / СИДА во мојот живот, бидејќи тоа беше и за тоа, и за луѓето, во одредени периоди го надминав здравиот разум и ги ставив своите ресурси, кои можеби требаше да ги насочам кон други сектори од мојот живот. живот, директно во блогот.

 

 

 

Аматерството е тоа да се прави за Loveубов и да се избега во Бататиња

Луд? Избришано лудо? Како лекар, сите имаме малку

Се сеќавам дека работев на правење веб-страница за архитект, пред повеќе од 14 години и ја имав слушнато како вели дека мрази да работи со аматери. 

Дали никогаш не сте сакале да извадите ракета од паричникот и да ја истрелате против шупак?

Така е.

Јас и објаснив дека аматери, генерално, се оние кои сакаат што прават и,

тие често плаќаат за да работат затоа што работат за loveубов.

Ова, аматерот, јас сум. Го сакам она што го работам и во тоа наоѓам, меѓу другото, радост да им помагам на другите, среќа да соберам некои „премолчени насмевки“ од

дел од Бога, нашиот вечен отец и сигурност да се има цел. Бев бездомник. Не еднаш или двапати, туку три. а третиот беше токму поради ХИВ позитивната дијагноза, дадена скоро жива и во боја.

Вечно мото

На некој начин, јас „бев пријавен“ и светот пропадна врз мене кога се расчисти содржината на жалбата. И кога живеев на улица, она што најмногу ми недостасуваше беше работата. Вечен мотор е дека тој е бездомник; без дом, немате бања, кревет, две смени облека. Дали треба да продолжам?

Можете да дознаете повеќе со чест на мене со вашата посета тука, на мојот подкаст, (MHNMDR) Мемоари на човек од ноќта и улично дете.

Не, знам. Факт е дека тоа што сум жител на улица ме направи А. "зависник од работа"! И оној што има потреба од работа.

Тој извадок од стиховите на Фагнер, „Гереиро Менино“, добро ме преведува:

… Човек се понижува

Кастрирај го својот сон

Твојот сон е твојот живот

И животот е работа

И без твоја работа

Човек нема чест

И без твоја чест

Ако умре, тој се убива ...

Морам да имам цел

Блогот Соропозитиво ми помага да имам цел, да бидам некој корисен, некој кој, и покрај сите жалења, сепак успева да биде продуктивен во рамките на општеството! И, ако требаше да платам за тоа, читатели, читатели, тоа беше многу добро платено и да, вредеше секој денар!

Сепак ... Да ...

Сепак

На крајот на 2014 година работите се искомплицираа. Откако бев без корист од 2009 година, ресурсите што ги користев на тој валцер беа исцрпени.

 

Но, среќата тропна на мојата врата! Чуда илјада, успеав да се за inубам во Automattic.com, компанијата што работи со WordPress.com!

И добив бесплатен хостинг за период од три години. Услуга која, наречена совршена, сè уште не ги добива сите пофалби што ги заслужува! Поддршката би можела да се обнови за уште три години и така беше!

Предлог на читател што ја оправдува мојата работа:

54% од носителите на ХИВ на планетата не знаат дека се носители, но повеќе од половина се свесни за тоа

ПЕТЕТ И ЧЕТИРИ ПЕРИЦИ!

Јас не добив спонзорство

Но, читатели и читатели, јас не сум голем дилер и пристигнав овде, без спонзорство, без поддршка и без корист, со потреба да соберам 996,00 УСД до 11 април 2021 година, со цел да го обновам договорот за хостирање за уште еден година

Или Сè може да заврши.

Имам неколку пријатели кои ми помогнаа многу, многу и многу со текот на годините и, тоа не е прашање на гордост, прашање на почит е, не можам да побарам помош, ниту пак.

Не за нив.

Затоа, те прашувам, кој дојде до овој благословен став од текстот, ти поставувам прашање:

Дали овој блог е корисен за вас?

Дали тој некогаш служел како ваша поддршка, поддршка, извор на надеж?

Да?

Можете ли да соработувате? Дури и со „очигледно многу малку“?

Да?

Одлично! Ако одговорот на овие две прашања е да, ве молиме, помислете на оние кои допрва ќе стигнат тука, на овој блог, и пронајдете поддршка, надеж, информации, поддршка, добредојде и сигурност дека ќе дојдат! Има живот со ХИВ. 

Овој QR-код е PIX за мојата банкарска сметка на [заштитена по е-пошта] (тоа е едноставно, брзо, бесплатно и БЕЗБЕДНО). И за блогот, добро, проверете го ова, мислењето на ОВОЈ ЛИЦЕ.

Не траат две минути.

И тоа беше една од најголемите почести!

https://vimeo.com/523627801

 

Добивајте ажурирања директно на вашиот уред бесплатно

Имаш нешто да кажеш? Кажи го!!! Овој блог, и светот, е многу подобар со пријателите!

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Дознајте како се обработуваат вашите повратни информации.

Овој веб-сајт користи cookies за да се подобри вашето искуство. Ќе се претпостави сте во ред со ова, но ќе може да тргнете ако сакате. прифати Прочитај повеќе

Приватност и Колачињата
ЖивотПатуваатМодаубавина