Има живот со ХИВ

Неоткриваниот вирусен товар дава негативен тест?

Тест за невиденост на вирусно оптоварување негативно или нереактивно за ХИВ?

Многу луѓе доаѓаат кај мене со ова вознемирувачко сомневање. И одговорот на тоа е не. Овој текст

Неоткриениот вирусен товар дава негативен или не-реагенсен тест?

Ова прашање за вирусното оптоварување се појавува многу за мене! И ја разбирам маката што ја создава ова, затоа што може да биде многу полесно да се однесувате во емоционален и сексуален живот ако работите беа такви, но не е така.

Неоткриениот вирусен товар не генерира „негативен“ или „нереактивен“ тест за ХИВ. Она што треба да го разберете, веднаш од лилјакот, е дека ова е, накратко, другата страна на проблемот со имунолошкиот прозорец; штом периодот помина и пристигне сероконверзијата, антитела против ХИВ тие ќе се појават и нема да исчезнат.

И видете ја оваа статија на вирусно оптоварување, третман и PrEP.

Барем, сè додека има ХИВ во телото. Ако размислите како функционираат вакцините, многу е веројатно дека никогаш нема да исчезне. Постои нешто што се нарекува имунолошка меморија, формирајте одбрана од тоа и никогаш не престанувајте да создавате антитела!

Потрагата е по антитела

Células CD4, os "generais da banda". É grande a importância do exame de contagem de contagem de células CD4!
Претставничка слика за мирен соживот помеѓу белите и црвените клетки. ХИВ инфекцијата НЕ Е АВТОИМУНО БОЛЕСТ

Кога сакаме, и добро знам дека за некои, оваа желба да се знае дали неоткриениот вирусен товар дава негативен тест, во вас покажува големо сомневање дали сте достојни или достојни да бидете сакани.

И видете, проверете дали сте, да, и дека сте многу достојни или достојни да бидете предмет | (не само сексуален) | но предмет, цел, фокус на туѓа loveубов. Затоа што сите сме! Дури и странец, поминувајќи ве на улица, може да ве види, да ве почувствува и да ве сака десет секунди.

Што се случува на испитот вирусното оптоварување не може да се открие, е дека имате голем број вируси, интересно е да објасните дека тие се „копии на вирусот“, во толку мала количина, што тестовите за ХИВ или за нивните копии не се во можност да ги детектираат!

Ова не значи дека вирусот го нема, го има, но во количини како што реков многу малку. нашиот организам одржува „Состојбата на готовност“ продолжува да одржува антитела во организмот.

И тестовите за ХИВ-серологија не бараат присуство на вирус, тие бараат антитела! Зашто, ако ја оладите главата, прецентрализирајте го вашиот дух и гледајте на сето тоа без страв, одбивајќи да прифатите дека „едноставен вирус“ го презема кормилото на вашиот живот, и тоа е она што може да се случува во вашиот живот. исплашена глава, ќе го видиш тоа пред некој што те сака НАВИСТИНА, ITЕ БИДЕ ВКУПНО И ЦЕЛОСНО РАЗЛИЧНО АКО a незабележливо вирусно оптоварување не дава негативен тест или не! Зашто, ако некое лице е доволно глупаво да го гледа ова како проблем. ЕПА, НЕ ТЕ САКА. И АКО САКАТЕ, НЕ ЗНАЕТЕ КАКО ДА САКАТЕ.

Loveубовта е безусловна, или не е loveубов.

Carga Viral Indetectável Dá Teste Negativo?, Blog Soropositivo.Org
Имаше еднаш лето!

Livedивеев на улица во центарот на Сампа, а пред сите згради од едната страна на улицата имаше само еден wallид, низок wallид! Б ВРис ми остави графит таму. И Не знам дали е испрскана пред да влезам во зградата во зори и не ја видов, или беше испрскана потоа.

Она што го паметам е дека, околу 15:00 часот, после туширање и круг на секс со ДРУГО ЛИЦЕ (ЈАС СУМ КУРЦИ), ја напуштив зградата и, пред него, беше напишано вака:

Диџеј! Бидејќи е loveубов, напаѓа и завршува!

Те сакам и сакам да го чувствувам тоа!

КРИС

И се чувствував како последниот албино нилски коњ од Венера

 

Vera, você sabe o quanto custou este beijo né ;-)
Крупен кадар на млади луѓе кои се бакнуваат наспроти сонцето

И ова е првата од причините што, според мојот начин на гледање, ќе ви ја објаснам, причина, прилично злобна, за испитите да продолжат да даваат реагенси “.

Значи, колку што знам, и знам колку што прочитав и слушнав, но, исто така, врз основа на сè што разговарав со мои лекари и пријатели или не, тој резултат на реагенсот не се менува откако бевме заразени!

Ако имате какви било прашања во врска со тоа, оставете го во коментарите и ќе се обидам да одговорам!

Можеби ќе одвојам малку, но секогаш одговарам. И види, Вирусно полнење Неоткриениот дава негативен тест?

Не! Не, тоа не е! Неоткриениот вирусен товар не дава негативен тест. Но, ако вашето прашање е за емотивниот живот, ве прашувам:

Личноста што би морале да ја лажете на овој начин вреди, навистина вреди, ова твое чувство?

Не мислам така!

Бидејќи не сум доктор или научник, пишувам само врз основа на она што го научив, што го прочитав и што Бог ми дозволува да го замислам, со интелигенцијата што ми ја даде, што, знам, не е најголема!

Но, тоа е далеку од тоа да биде „ограничено“.

Поентата на работата е дека луѓето со ХИВ се чини дека се срамат од нивната состојба. И што е уште полошо: Имам пријатели кои се срамат од мојата состојба и ја кријат криејќи ме, дури и од луѓе кои може да имаат поблизок поглед „Заинтересирани за мојата работа! Ми треба помош, разбери го ова! “

Од време на време, од една или друга причина, во некаков разговор, или многу специфично, некој ми вели, оставајќи ме збунет, зачуден и пуст:

ГИ ЗНАМ СИТЕ ВАШИ ПРОБЛЕМИ И ОГРАНИЧУВАА, ОВА МО CЕ ДА ГО РЕШИМЕ.

Слика, илјада зборови.

Será que peguei AIDS?
Зошто мора да биде на овој начин? Цена за „скоро“ сè?

И тоа буквално ме држи водонепропустлив оддел, исклучувајќи ме од контактот на луѓето со кои тој се поврзува затоа што знае дека не се срамам од ХИВ-статусот.

Тој знае дека брзо ќе појаснам дека сум ХИВ позитивен и дека имам работа што е блог што е оној што си сега, Серопозитиво.Орга. Овој блог, веб-страница, не знам, е единствената навистина добра и пристојна работа што ја направив и затоа простете ми, горд сум на тоа!

Но, во овој текст, барам нешто:

Сакав и Господ знае Она што сакам е да разберам дека ХИВ не е причина за срам. Никој „не заслужува да биде болен“ и нема причина да се срамиме. Дури и затоа што јас, вие што ме читавте, и лицето на другиот уред, и секој од нив, читајќи го овој текст, ние не сме такви, толку проклето и, во мојот случај, јас не сум толку многу ***

Први симптоми на ХИВ -

Оваа реченица е погрешно конструирана!

Точен начин да се изразите е:

Првите симптоми на инфекција од ХИВ

И важно е да се нагласи:  Вирусот ХИВ „направи“ не постои! ХИВ е вирус. Тој е вирусот „да!“ СИДА (акроним за синдром на стекната имуно-дефицит - синдром на стекната имунолошки дефицит - (SIDA), на португалски јазик).

Сето ова за да информирам дека преведувам, и секако ми треба ревизија, за текст чиј наслов ќе биде:

Првите симптоми на инфекција со ХИВ

Се обидував да објавувам четири до пет пати неделно, но тоа е тешко да се направи

Ова е моето „питако“!

Прочитајте го текстот подолу, насловен како:

ШТО Е ДА БИДЕ СЕРОПОЗИТИВ?

Отворете го ова јазиче, ве предупредувам. Но, помага да се разјаснат идеите.

[penci_block_4 build_query = ”post_type: post, page | size: 6 | offset: 6 | order_by: popular_month | нарачка: DESC” наслов = ”Шест предлози за читање за вас. Или кликнете и вратете се на почетокот! 🙂 :-) ”block_title_url =”https://soropositivo.org” block_title_align = ”style-title-left” post_big_title_length = ”20 ″ post_standard_title_length =” 12 ″ post_excrept_length = ”15 ″ add_title_icon =” true ”block_id =” penci_block_4-1561922311491 ”″ наслов] ]
??


Добивајте ажурирања директно на вашиот уред бесплатно

Имаш нешто да кажеш? Кажи го!!! Овој блог, и светот, е многу подобар со пријателите!

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Дознајте како се обработуваат вашите повратни информации.

Овој веб-сајт користи cookies за да се подобри вашето искуство. Ќе се претпостави сте во ред со ова, но ќе може да тргнете ако сакате. прифати Прочитај повеќе

Приватност и Колачињата