Има живот со ХИВ

Интервју од Клаудио Соуза до Соропозитиво. Организатор за ESPM

Па, живеам со ХИВ скоро 1/4 век! Ако ме видевте на улица, без да се облечете овде, дали би го замислиле тоа, во вагон во метро? И сега, ако ме видите во вагон во метрото или во филијала на банка, дали би знаеле како да процените дали би бил единствената личност што живеела со СИДА, бидејќи тоа е мојот случај, во истата филијала?
[врска со penci_single_video = ”https://www.youtube.com/watch?v=I4BkD_7fX0c” корица = ”162615 ″] [/ penci_single_video]
[penci_news_ticker сортирање = ”популарно” auto_time = ”4000 ″ брзина =” 400 ″ post_standard_title_length = ”15 ″ css_animation =” bounceInDown ”hide_nav =” точно ”]


Добивајте ажурирања директно на вашиот уред бесплатно

Имаш нешто да кажеш? Кажи го!!! Овој блог, и светот, е многу подобар со пријателите!

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Дознајте како се обработуваат вашите повратни информации.

Овој веб-сајт користи cookies за да се подобри вашето искуство. Ќе се претпостави сте во ред со ова, но ќе може да тргнете ако сакате. прифати Прочитај повеќе

Приватност и Колачињата