Има живот со ХИВ

Дали веќе имате лек за ХИВ? Подобро да го прочитате ова !!!

Лек за ХИВ? Пет лица станаа непрепознатливи

Јас секогаш имам малку вака со новости за лек за СИДА. Во 1996 година, кога беше докажана функционалноста на тројната терапија, објави „Научен магазин“!

СИДА! На 1% од исцелување. Нешто подоцна, кога сите тези на таканаречен научник, истиот овој „Списание“ објави на насловната страница, со писма за писменост: Што ако ХИВ е невин?

Неодамна, и овој пат признавам дека не се сеќавам добро што беше причината за демонстрациите, истото упорно списание го стави на насловната страница. Конечно, лекот за ХИВ.

Сето тоа беше и кога и да се направи, се прави на таков начин што лицето ќе го прочита насловниот повик од дваесетина метри и ќе види, повеќе или помалку вака:

што ако o ХИВ за Невин?

И во секое време, овој ефтин сензационализам покажа покритие кога реалноста беше, и сè уште е, сосема друга! Пред некое време, морав да го преведам ова набрзина, околу Лек против ХИВ

Овој ефтин сензационализам ме тера да мислам дека дури и на хартија, филозофијата е „кликнување“ по секоја цена, дури и ако цената треба да се дезинформира и да доведе до страдање!

Со шестотини илјади ѓаволи !!!!! Само јас го гледам ова? Не!!!! Разговарав со други луѓе, но нема да ги ставам нивните имиња тука. Она што го знам е дека тие се чувствуваат немоќно.

И јас играм на зашрафете го

И, прашувам, тука со вас, ако не е затоа „спонзорството“ е нешто што не го добивам! И, луѓето што ми даваат донации се малку и веќе немам храброст да прашам, како што направив оваа недела. Но, за овие луѓе, повеќе нема да прашам.

Доста е

[penci_text_block block_title_align = ”style-title-лево”]

Новиот третман заснован на вакцини за ХИВ успешно е потиснат вирусот во пет пациенти! Вирусно сфаќање е неизбележливо вирусно оптоварување, ова тоа не е лек за ХИВ или инфекција или ХИВ!

Но, гледате, од овие пет пациенти само еден бил без лекови долго време, седум месеци.

Другите…. Добро

Другите се други (Леони и Пола Толер)

[/ penci_text_block]

Големиот X на овие вести е „обемот на добри резултати

Би сакал да бидам првиот што ќе го објави лекот, бидејќи јас бев првата „физичка личност“ што имав веб-страница на оваа тема и давав шамар, како што се слуша таму. И сè е објавено како „Лек“!

Момци, навистина сакам да го објавам овој лек! Но, не сакам сензационалистички клик!

Новиот третман базиран на ХИВ вакцини успеа да го потисне вирусот кај пет пациенти, зголемувајќи ги надежите дека новите истражувања можат да помогнат во спречување на СИДА без потреба од дневни лекови.

Истражувачите комбинирале две иновативни вакцини против ХИВ со лек што најчесто се користи за лекување на рак во студијата, спроведена во текот на три години во Институтот за истражување на сидата во Барселона.

После третманот, вирусот станал непрепознатлив во пет од ДВАЕСЕТ И ЧЕТИРИ учесниците а неговото ширење е запрено од имунитетниот систем, објави New Scientist. Еден од нив е на антиретровирусна терапија (лекови кои ја контролираат репликацијата на ХИВ) веќе седум месеци.

Но, тоа е само едно! [/ Penci_text_block]

[penci_text_block block_title_align = ”style-title-center” block_title_fonts = ”font_family: Walter% 20Turncoat% 3Aregular | font_style: 600% 20medium% 3A600% 3Abnormal” bordertop_color = ”# dd3333 ″ title_colour =” border_title_color = ”# dd3333 ″ custom_markup_1 =” ”]

Лек против ХИВ! Лондон без СИДА за неколку години

Главниот научник Беатриз Моте рече дека нејзиниот тим е „на добар пат“ да развие третман што може да понуди алтернатива на дневните антиретровирусни лекови (АРТ).

Дефинитивно научете да цртате свои ликови или омилени ликови, дури и ако никогаш порано не сте цртале. 42 Лекции што ќе ви покажат дека цртањето НЕ е „подарок“, туку вештина што можеме да ви помогнеме да се развие.

Околу 18 милиони луѓе - половина од луѓето што живеат со ХИВ ширум светот - земаат АРТ за да ја забават прогресијата на инфекцијата, според ООН.

Но, овие лекови се скапи и можат да предизвикаат непријатни несакани ефекти. Пациентите треба да запомнат да ги земаат секој ден, понекогаш (???) во текот на нивниот живот.

[/ penci_text_block] [penci_text_block block_title_url = ”Понекогаш за цел живот?” block_title_align = "style-title-left" block_title_fonts = "font_family: Walter% 20Turncoat% 3Aregular | font_style: 800% 20bold% 20regular% 3A800% 3Anormal" bordertop_color = "# dd3333 ″ title_color _ # dd3333 custom_markup_3333 = ””]Момци, лицето што ја стори приказната погреши во редакцијата, сигурно. 

Верувам дека таа не обрнуваше внимание на она што го правеше и го направи овој страшен грешка. Но, работата на лицето е добро завршена и се извинувам што ја задржав буквалноста на преводот, практично го препишував.

Тоа е единствениот начин да ви дадам уверување дека работам правилно и работам сериозно.

🙂

https://youtu.be/aHGd_kgfOQA%5B/penci_text_block%5D


Добивајте ажурирања директно на вашиот уред бесплатно

Имаш нешто да кажеш? Кажи го!!! Овој блог, и светот, е многу подобар со пријателите!

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Дознајте како се обработуваат вашите повратни информации.

Овој веб-сајт користи cookies за да се подобри вашето искуство. Ќе се претпостави сте во ред со ова, но ќе може да тргнете ако сакате. прифати Прочитај повеќе

Приватност и Колачињата