Има живот со ХИВ

Луналуз! Луналуз! Lубовта покажува дека живееме!

Ovingубов, пријатели, така е! Покажете се живи!

Безусловна убов

Здраво луѓе! Те сакам

Здраво, тоа е Луна и, Те сакам

!!!!! Јас бев малку груб кон тебе ... веднаш Јас се приклучив на списокот Добив „добредојде“ толку вкусно ... и не ни одговорив, нели? но вистината е дека Ве сакам сите

Само беше тивко ... само читајќи што пишувавте ... навистина ми е жал ...

Па, јас „разговарам со Клаудиј“ скоро секој ден преку мразот и тој беше тој што ме стави тука, се сретнавме во малата соба на УОЛ ХИВ.

Па, ќе ја започнам мојата презентација:

Јас имам 22 години, роден сум и живеам тука во Сао Паоло и се забавувам скоро 5 години, Пауло кој има 26 години и е ХИВ позитивен. И не можам да се заситам да му кажам: Те сакам!

Само што завршивме една година датираме… се враќавме од жешкото патување во Камбуриќ и решивме дека сакаме да се венчаме; сè беше во ред… за прв пат бевме навистина добро, без кризи and .и јас (или верував) дека ги надминав проблемите низ кои поминавме затоа што тој беше хомосексуалец… или поточно, се најде бисексуалец со мене, затоа што јас бев неговата прва сопруга… јас бев Никогаш навистина не го преболев тоа, но беше тешко да се слушнат шегите на стрејт и отровот на хомосексуалците.

Но, јас имав надминато сè и секого, се соочував со сè и со сите, особено со мајка ми, која, се разбира, беше против дружењето; никој не разбра што ни се случи ... на крајот на краиштата, ние бевме пријатели, варевме ноќи и ноќи во геј клубови и како може хомосексуалец да се за loveуби во жена?

И, како може жената да се за loveуби во геј? 

Се сеќавам на Луналуз, се сеќавам на. Вие возевте многу висок бран, и тој исто така!

И пријателство?

Неразбирање? Дали loveубовта може да биде погрешно за несреќна грешка?

На овој начин тие рекоа, нели ги збунувавме работите?

Значи, никој не разбра ...! Па дури и нас, но факт е дека бевме заедно една година и се сакавме како луди, и секој ден се сакавме се повеќе и повеќе, и многу повеќе од повеќе!

И сепак успеавме да ги надминеме шегите, отровните прашања и скабамото, со толку многу отров!

Исто така, ужасни прашања како ова:

Па, како го правиш тоа? Кој е „човекот“ во оваа врска ... Погледнете, можеби ќе се запрашате:

Како можеа да издржат толку многу пекол?


Но, вистината е дека… ..секаде ... ќе живееме во мир. И живееме во мир

Додека на еден наш колега не му беа потребни дарители на крв затоа што одеше на операција и отидовме таму, добро !!!

Голема шанса да го направам тој тест за хив, за да започнам да пијам апчиња… колку е убаво… да имам секс без кондом…

Отидов да го полагам тестот, веднаш се исплашив!

Го прочитав Позитиво..но, тоа беше само мојата О + крв, каква убавина ... сè НЕГАТИВНО! Но, неговиот..уе?

Не беше подготвено.

Службеникот рече дека таа „имала проблем“ со неговиот примерок и дека и треба нова колекција… ах… добро, тие рекоа дека има премногу „маснотии“ во крвта… заборавив на тоа, но тој беше загрижен и ја направи новата собери

Се сеќавам на тоа како да беше денес… тоа жешко попладне… бев во убаво расположение и тој влезе со чудно лице и ми рече дека треба да биде сериозен со мене, ја заклучи вратата од спалната соба и ми подаде картичка… прочитав: ПОЗИТИВА за хепатитис, ХТЛВ и ХИВ… Тоа беше резултат на испитите. …… .Не знам што ми даде, не верував ... ut но таму беше… напишано, за секунда дури ми помина низ умот дека е шега… но кога ги видов неговите очи сфатив дека не е the. Првото нешто што ми дојде главата ми отиде да ме праша дали тој сè уште сака да се ожени со мене ... се плашев дека сака да се извлече од мене… се прегрнавме, бакнавме и водевме loveубов ... значи да си докажеме себеси дека ништо не се сменило

Од тој ден започна мачеништвото.

Мислев дека тој ќе умре утре, при првиот грип ... Плачев и страдав тивко ... Не можев да пуштам никого, бидејќи не сакав никој освен мене да знае ... имаше неколку тестови за потврда и сфатив дека може да се контаминирам ...

Од тоа патување до Камбуриќ, пиев апчиња и не користевме кондоми во текот на 8 дена кога бевме таму.

Јас сепак морав да чекам 4 месеци за да го повторам испитот ... мака ... тоа е се што чувствував ...во тоа време сакав мојот испит да биде позитивен.. многу се збунив и мислев дека ќе страда помалку и јас да бидам позитивен за да не биде сам или да се чувствува помалку од мене… ..тоа глупост…. иако Бог е разумен и не ги слуша моите барања. Како и да е… Страдав… и многу…, но започнав да истражувам за СИДА, барав извештаи, ме интересираше темата, но тој othing. Ништо… .. не ја допре темата… додека не ја пронајдов просторијата за ХИВ во областа… и сè се смени Запознав многу луѓе ... Сфатив дека работите се поинакви ... Добив голема поддршка и успеав да ги испуштам трите години болка и мака низ која поминав, само од таму можевме да зборуваме за бубачката без таа грутка во грлото ...

Денес, ние сме одлични ... Јас сум позитивен, позитивен сум ... помалку во крвта, што беше единственото место каде бубачката не ме натера и тој е добро, тој не треба да пие лекови CV ниска… CD4 висока… убавина, многу поздрав, многу подобар од оној стар и невнимателен серонегативен… и многу поубав.

Како и да е ... ова е мојата приказна за да знаете малку за мене ...

Забелешка на уредникот, јас, овој глупав идиот !!!

Луна исчезна и никогаш повеќе не знаев ништо за неа ...

Факт е дека малку испаднавме во несреќна средба каде што бев груб и верувам дека, затоа, таа започна да ме избегнува.

Пердувче.

Јас и моите грешки ...

Друга белешка.

Неколку дена откако го уредив овој текст, Луналуз ми го напиша и и ’ја даде е-адресата за да ја напишам. Не знам што направив што не можев да одговорам на е-поштата и, за жал, контактот беше изгубен.

Луна, ако повторно го видиш овој текст, стапи во контакт.

Јас навистина жалам за овие несогласувања

Добивајте ажурирања директно на вашиот уред бесплатно

Имаш нешто да кажеш? Кажи го!!! Овој блог, и светот, е многу подобар со пријателите!

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Дознајте како се обработуваат вашите повратни информации.

Овој веб-сајт користи cookies за да се подобри вашето искуство. Ќе се претпостави сте во ред со ова, но ќе може да тргнете ако сакате. прифати Прочитај повеќе

Приватност и Колачињата
ЖивотПатуваатМодаубавина